sâmbătă, 10 martie 2018

Probă de microfon

După o pauză de aproape patru luni de la ultimul meci de campionat, Academia Rapid a reușit astăzi să înscrie nu mai puțin de 10 goluri, în partida cu Progresul 2005.
Giuleștenii au câștigat cu 10-2, un meci pe care l-au dominat categoric de la un capăt la altul.
După un început mai greoi, cu doar un gol marcat în primele 37 de minute, înscris de Goge, Vlada și Pancu au stabilit scorul primei reprize, 3-0.
Spectacolul total a început după pauză, atunci când a intrat Daniel Niculae, cel care a înscris 5 goluri, în doar 23 de minute, celelalte două reușite aparținându-i lui Mihai Stancu.
Cu Nae Stanciu pentru prima dată pe bancă, din postura de manager, Schumi a folosit echipa Ciuculescu – Voicu, Boian, Maftei, Stancu – Olariu (46′ Dovleac), Duriță, Lădaru (46′ D. Niculae), Goge (74′ A. Nițu) – Pancu (84′ Iova), Vlada.
Pentru giuleșteni, urmează meciul de pe Giulești, cu Termo, echipă ce nu s-a prezentat la partida de astăzi, cu Tricolor, însă va juca împotriva Academiei Rapid.
sursa: academiarapid.ro
2-10, 2-10...probă de microfon.