miercuri, 8 februarie 2017

Primul pas

In 5 februarie, derby-ul dintre Olimpia si Motagua, a avut parte de un final de poveste.
Unul de neconceput in fotbalul din Europa, dar gustat de toata lumea in Honduras.
In minutul 88, oaspetii au marcat golul de 2-1 si se indreptau spre o victorie care i-ar fi dus peste rivali in clasament.
Numai ca Olimpia a lovit nesperat in minutul 90+4, dupa un gol care nu trebuia validat.
Un suporter care alerga in voie prin careu, cu mingea lui, a marcat in acelasi timp cu atacantul echipei sale.
Arbitrul nu a avut nicio retinere sa valideze golul, desi e clar ca portarul a fost derutat de faza.

Nici comentatorului nu i s-a parut ceva in neregula.
A fost prea ocupat cu "Goooooool"-ul apocaliptic, care a insotit spectaculos faza ce face astazi inconjurul lumii. (1:50)
Giulestiul ramane teatrul celor mai frumoase povesti.
De luni bune suporterii coborati din minunata galerie, sustinuti din tribune de catre parintii lor, inscriu goluri pe banda.
Liderii "la zi" a seriilor ligii a 5-a suporterii din teren spera sa-si recastige in aceasta primavara suporterii din tribuna.